Kategorie recenzí

Dacia Logan (od 2004)

Vloženo: 15.02.2012 | Změna: 19.11.2012 15:03 | Diskuze: 0

Rumunská Dacia Logan vznikala pod taktovkou Renaultu. Stejně jako předchůdce, model Solenza, využívá francouzskou techniku. Ta je však modernější. Navíc se výrazně zlepšilo dílenské zpracování i použité materiály . Přesto v tomto směru patří Logan stále pod průměr. V provedení sedan se vůz představil v roce 2004. Z počátku se dodával pouze s dvojicí zážehových osmiventilových pohonných jednotek o objemech 1,4 a 1,6 litru. Prostorné kombi pod označením MCV bylo představeno v roce 2006. Jde o verzi, která dokáže přepravit až sedm cestujících.

Nabídka podobných vozů

V nabídce našeho autobazaru se auto této značky nenachází.
Prosíme kontaktujte prodejce.

Změn doznala také nabídka pohonných jednotek. Objevil se šestnáctiventilový motor o objemu 1,6 litru a také úsporný turbodiesel 1.5 dCi. O rok později ale byla šestnáctiventilová šestnáctistovka stažena z nabídky pro ČR. Do té se pro změnu dostal silnější turbodiesel o objemu 1,5 litru a výkonu 62 kW. Bariérový test Euro NCAP absolvovala Dacia Logan v provedení sedan v roce 2005. Za ochranu posádky při nárazu vybojovala pouze tři hvězdičky z pěti možných, což je podprůměrný výsledek. Prostor pro posádku tvoří levně působící materiály. Palubní deska je z tvrdých plastů s nevalnou povrchovou úpravou a totéž platí pro výplně dveří. Výhodu vidíme v prostornosti interiéru. Ani cestující na zadních sedadlech se tísnit nebudou. Mnoho motoristů ocení i prostornou schránku před spolujezdcem a celkem pohodlná sedadla. Zavazadelník má objem 510 litrů - to je pěkná hodnota. Opěradla zadních sedadel ale nelze sklopit, což jeho využití značně omezuje.

 

Minusem je rozhodně špatné odhlučnění motorového prostoru a podvozku. Nepotěší ani nepřesné řazení. Motory i převodovky pocházejí od Renaultu. Stejně je to i s celou řadou dalších dílů, čehož si lze všimnout v interiéru. Jízdní vlastnosti vozu vidíme jako podprůměrné, komfort odpružení ale není špatný. Tvrdé plasty uvnitř vozu jsou nezřídka zdrojem vrzání při přejezdu nerovností. Základní agregát bude nenáročným řidičům stačit. Atletické výkony od něj ale nelze čekat. Výrobcem udávanou průměrnou spotřebu 6,8 litru jsme v zimních podmínkách asi o litr překročili. Šestnáctistovka má znatelně více sil. Lépe si stojí i turbodiesely, které zdobí opravdu nízká spotřeba. Se spolehlivostí je to ale už horší. V tomto směru jsou rozhodně lepší volbou benzinové motory.

Časté závady

Dacii Logan velmi často trápí předčasně opotřebená spojka, objevují se vůle na přední nápravě i závady stěračů. Výjimku netvoří ani problémy s centrálním zamykáním nebo elektrickým stahováním oken. Zejména u automobilů z počátku výroby se můžete setkat s vadami laku, ale i korozí. Ta se projevuje jednak jako povrchová koroze podvozkových částí, což není takový problém. Napadá však také zadní podběhy a zde dokáže způsobit velké škody. Rez často pracuje tiše pod koberci v zavazadelníku a výsledek může být děsivý. Turbodiesely 1.5 dCi nezřídka trápí vadné vstřikovače. Následná oprava rozhodně nepatří mezi levné a zcela smaže úspory vzniklé nízkou spotřebou.


Rychlá volba

Recenze vozidel

Opel Agila od 2000
Nejmenší třídu automobilů bychom mohli definovat různě. Délková míra patří k

Ford Ka 1996 – 2008
V ČR se vůz prodával s airbagem řidiče ve standardu. Za airbag spolujezdce a

Hyundai Accent 2000 – 2006
Druhá generace Hyundaie Accent přišla na trh v roce 2000. K motoristům se

Jeep Grand Cherokee 2.5 CRD - 2000
Když se řekne Jeep, každý si představí teréňák. Skutečně se toto slovo vžilo

Recenze vozů »

Zajímavé odkazy

Partneři

Partner Suzuki Ters

Autobazar, autobazar Praha, ojetá auta, prodej aut, výkup aut, dovoz aut, leasing, pojištění. Náš autobazar si od svého vzniku v roce 1994 vybudoval širokou síť stálých zákazníků. Neustále zlepšujeme, doplňujeme a zkvalitňujeme naše služby abychom patřily mezi autobazary k nejlepším. Kvalitní ojeté vozy za skvělé ceny, zajímavé akční slevy, individuální přístup k zákazníkovi. Úklidové služby Praha

Úvodní stránka |  Prodej aut |  Výkup aut |  Kontakty |  Partneři | Administrace
Autobazar ARHO © 2012. Změna údajů vyhrazena.