Kategorie recenzí

Volkswagen Sharan - od 1995

Vloženo: 23.02.2012 | Změna: 19.11.2012 15:29 | Diskuze: 0

Německý Volkswagen Sharan je konstrukčně shodný se svými sourozenci Fordem Galaxy první generace a Seatem Alhambra. Vozy se od sebe liší jen detaily. Na trh byly tyto automobily uvedeny v roce 1995. Sharan se nabízel už od počátku v pěti či sedmimmístném provedení. Automobilka přichystala i verzi s pohonem všech kol. V roce 2000 prošel vůz první modernizací. Nadále se vyráběl i se šestistupňovou manuální převodovkou (doposud byla pouze pětistupňová) a automatickou převodovkou Tiptronic.

Nabídka podobných vozů

Druhá modernizace dostala slovo v roce 2003. Bariérovým testem společnosti Euro NCAP prošel Sharan v roce 1999. Za ochranu posádky při nárazu získal tři hvězdičky z pěti možných. Na dnešní dobu tedy nepříliš dobrý výsledek. Interiér vozu potěší nabídkou prostoru pro posádku i zavazadla. Pokud je automobil osazen sedmi sedadly, má zavazadelník objem 256 litrů. Při pětimístném uspořádání je ale doslova obří. Sedadla ve druhé řadě lze nezávisle posouvat či vyndávat. Jsou ale poměrně dost tuhá, což je případ i sedaček vpředu. Jejich výhodu představuje solidní boční vedení těla. Palubní deska byla zpočátku nevzhledná. Výrazné zlepšení přišlo s modernizací v roce 2000. Proti některým konkurenčním MPV automobil poskytne méně odkládacích míst. Kladně hodnotíme pohodlné odpružení. Podvozek přitom zajišťuje i velmi slušné jízdní vlastnosti. Vůz ale není zrovna vzorem spolehlivosti. Z pohonných jednotek dobrou volbu úsporné turbodiesely. Nejslabší z nich 1.9 TDI/66 kW ale dynamikou neoplývá. Vozidla z prvních let výroby, vybavená tímto motorem v zimě i znatelně hůř topí. Mezi benzinovými motory spořílka nenajdete. Základní dvoulitr má omezenou dynamiku, šestiválec se vyznačuje enormní spotřebou paliva a poruchovostí.

Časté závady

Vozy se vznětovými motory se zpočátku výroby potýkaly se závadami chlazení. Později byly odstraněny a u novějších aut se už nevyskytují. Všechny turbodiesely trápí problematické váhy vzduchu. Nelze vyloučit ani potíže s turbodmychadly, náš autobazar kontroluje turbodmychadla velmi pečlivě a auto se špatným dmychadlem u nás určitě nenajdete. Základní zážehový dvoulitr mnohdy nadměrně spotřebovává olej. Nezřídka se můžete setkat se zvlněnými brzdovými kotouči, nefunkční klimatizací a vytlučenou přední nápravou. Pozor si dejte ale i na opotřebované tlumiče pérování, závady alternátoru nebo vůle v řízení.


Rychlá volba

Recenze vozidel

Opel Astra 1998-2004
Pozice automobilové jedničky v evropské nižší střední třídě je snad pro všechny

Mazda 626 (1997 - 2002)
Mazda 626 s interním označením GF byla představena v roce 1997. Na trh dorazila

Audi A7
Tento vůz náš autobazar nabídne až za nějaký čas ale přesto jsme neodolali vám

Nissan Almera (2000-2006)
Široký zadní sloupek mohl někomu připomínat Volkswagen Golf. Automobil byl

Recenze vozů »

Zajímavé odkazy

Partneři

Partner Suzuki Ters

Autobazar, autobazar Praha, ojetá auta, prodej aut, výkup aut, dovoz aut, leasing, pojištění. Náš autobazar si od svého vzniku v roce 1994 vybudoval širokou síť stálých zákazníků. Neustále zlepšujeme, doplňujeme a zkvalitňujeme naše služby abychom patřily mezi autobazary k nejlepším. Kvalitní ojeté vozy za skvělé ceny, zajímavé akční slevy, individuální přístup k zákazníkovi.

Úvodní stránka |  Prodej aut |  Výkup aut |  Kontakty |  Partneři | Administrace
Autobazar ARHO © 2012. Změna údajů vyhrazena.