Autobazar Arho recenze vozidel Logo Autobazar ARHO


Nissan 350Z - 2004

Vloženo: 19.02.2012 Změna: 19.11.2012 15:17 Diskuze: 0

Sportovněji založení motoristé se staršími ročníky narození si jistě vybaví legendární sportovní kupé Nissan 240Z. Na tuto legendu se japonská automobilky rozhodla navázat a doslova stvořila moderního nástupce v podobě modelu 350Z. Vyloženě sportovníí náčiní, tvrdý podvozek, atmosféricky plněný šestiválec, pohon zadních kol, precizní design a skvělé zpracování interiéru. To vše a mnohé další pomalu dělá ze 350Z další legendu. Exteriér je čistě módní záležitost. Oblé tvary se střídají s ostrými rysy a celkový dojem je nepopsatelný.

Nabídka podobných vozů

V nabídce našeho autobazaru se auto této značky nenachází.
Prosíme kontaktujte prodejce.

Věřím, že se najdou i tací, kterým se nissan líbit nebude, ale myslím si, že jich bude minimum. Přídi dominují světlomety s čirou optikou, které jsou koncipované na výšku a jsou hodně protaženy až k blatníkům. Dlouhá masivní kapota motoru a široké lemy blatníku společně s velmi agresivním výrazem předního nárazníku navozují dojem robustního a masivního automobilu. Při bočním pohledu vozu odhalíme skutečné proporce vozu. Dlouhá příď, na kterou navazuje ostře sklopené čelní sklo a pak krátká kabina pro posádku a pozvolna se svažující zadní sklo ve víku kufru. Zaujmou jistě i takové detaily jako jsou bezrámové dveře a nebo hliníková klika. Záď je opět hodně o citech. Ostré hrany zadních sdružených svítilen svými tvary perfektně zapadajícími do celkového image vozu kontrastují s oblinami na nárazníku a víku kufru. To je pak ještě doplněno o decentní odtokovou lištu. Vše pak korunuje dvojice koncovek výfuku.

Interiér

Interiér nezůstává za exteriérem pozadu a srdce každého automobilisty musí zaplesat nad tou nádherou. Použité potahové materiály v podobě světle oranžové kůže, kterou najdeme nejen na skvělých sportovních sedačkách s výborným bočním vedením, ale i naa volantu, který skvěle padne do ruky a díky malému průměru se s ním vůz dokonale ovládá a pak také samozřejmě na hlavici řadící páky a madlu ruční brzdy. Palubní deska působí velice vyváženým dojmem a použité měkčené plasty nepůsobí lacině. Přístrojová deska postrádá klasickou kapličku a je nahrazena jen trojicí kruhových budíků, které vystupují z prostoru nad volantem. Další trojici ukazatelů informací nezbytných pro řidiče pak najdeme uprostřed palubní desky. Do středového panelu pak byla zakomponována hlavní jednotka audio sestavy a pod ní pak ovládání automatické klimatizace. Interiér působí lehce stísněným dojmem, ale to je ve sportovním kupé běžné a dalo by se říci záměrné. Odkládacích míst a prostor najdeme dost a dost. Kufr je pouze 235 litrů velký, ale na druhou stranu věci pro dva cestující (350Z je pouze dvoumístný) pojme pohodlně.

Lahůdkou je šestiválec s atmosférickým plněním a čtyřmi ventily na válec vyvinutý japonskými techniky původně pro okruhové speciály. Tento agregát disponuje výkonem 206 kW při 6200 ot/min a nejvyšší hodnota točivého momentu je specifikována číslem 363 Nm při 4800 ot/min. Výrazný zátah je cítit už od nízkých otáček, ale to pravé peklo s ním zažijete až po překročení hranice 4500 ot/min. Nefalšovaný řev motoru a kvílící gumy jsou toho jen důkazem. Díky dobře odstupňované převodovce a také velkému obsahu motoru je motor použitelný v širokém pásmu otáček a i když se nejlépe cítí na okresních silničkách s množstvím zatáček, nenechá se zahanbit ani ve městě. Jízdní vlastnosti jsou výtečné. Tuhý příhradový rám a nekompromisně sportovní naladění podvozku dovoluje ty nejextrémnější průjezdy zatáček. Díky pohonu zadních kol se vůz chová přetáčivě, ale v tendencích řízeného smyku a to ať již pod rukama zkušeného řidiče a nebo pod dozorem stabilizačního a protiprokluzového systému ESP. Výkonné brzdy Brembo odvádí svoji práci na výbornou. Celkový dojem z Nissanu 350Z je tedy více než skvělý. Důstojný nástupce legendy 240Z láme rekordy v prodejích na evropském i zámořském automobilovém trhu a jeho obliba utěšeně roste. Neprojevily se u něj ani žádné častější závady a Japonci opět ukázali, že umějí vyrábět spolehlivá auta. Tento vůz přece jen není úplná sériovka a proto se i v našem autobazaru objevuje zřídka. Pokud máte o tento vůz zájem, vyplňte poptávkový formulář a my vám ho dovezeme.