Autobazar Arho recenze vozidel Autobazar ARHO


Nissan Micra - od 2003

Vloženo: 19.02.2012 Změna: 19.11.2012 15:18 Diskuze: 0

Japonská automobilka Nissan uvedla třetí řadu modelu Micra v roce 2003. Vůz přišel na trh v provedení tří a pětidveřový hatchback vybavený čtveřicí zážehových motorů a dvojicí turbodieselů od Renaultu. Po dvou letech výroby prošla Micra facelifteem. Nabídku rozšířila sportovně laděná varianta SR s motorem 1.6 16V/81 kW a také kupé-kabriolet C+C s elektricky ovládanou pevnou střechou. Pod jeho kapotu se dostaly agregáty 1.4 16V a 1.6 16V. Druhý facelift automobil absolvoval v roce 2006.

Bariérovým testem Euro NCAP prošel Nissan Micra v roce 2003. Za ochranu posádky při nárazu získal čtyři hvězdičky z pěti možných. Interiér vozu působí útulně. Palubní deska je z plastu, který má výbornou povrchovou úpravu, ale vlivem slunečního záření se může deformovat – stává se tak v blízkosti přístrojové kapličky, kde je plast klenutý. Nepotěší malá sedadla zcela postrádající boční vedení těla či náznak bederní opěrky. Dobře nejsou řešeny ani velmi úzké hlavové opěrky. Prostor vzadu není vzhledem k vnějším rozměrům automobilu špatný. Zavazadelník má objem 231 litrů. Nabídka pohonných jednotek začíná litrovým šestnáctiventilovým motorem o výkonu 48 kW. Ve městě si vede dobře, ale mimo něj mu rychle dochází dech. Pokud ale zvolíte motor 1.2 16V budete na tom o poznání lépe. Už ve svém slabším provedení potěší temperamentem a zdatně zvládá i jízdu po dálnici . Přitom stále zachovává nízkou spotřebu. Právě dvanáctistovku vidíme jako ideální pohonnou jednotku pro Micru. Silnější zážehové agregáty se pro hatchback zdají být zbytečným luxusem. Velmi úsporné turbodiesely Renault 1.5 dCi si s vozem hravě poradí . Nezřídka je ale trápí drahé vstřikovače.

Časté závady

Nissan Micra zdobí vysoká spolehlivost. Přesto se mu některé potíže nevyhýbají. Patří mezi ně především stávkující imobilizér a nefunkční originální CD přehrávač. Zážehové pohonné jednotky někdy trápí kolísání otáček na volnoběh. Občas se lze setkkat s automobilem, který má vůle na přední nápravě.