Autobazar Arho recenze vozidel Autobazar ARHO


Citroën C3 Picasso 1.6 HDi

Vloženo: 14.02.2012 Změna: 19.11.2012 14:50 Diskuze: 0

C3 Picasso si zachovává kompaktní délku hatchbacků segmentu B, která jen nepatrně přesahuje přes hranici čtyř metrů. Interiér tohoto atraktivně navrženého vozu nabízí díky relativně dlouhému rozvoru s krátkými převisy karoserie dostatek prostoru pětiičlenné posádce, která má k dispozici zavazadlový prostor o objemu 385 až 500 litrů v závislosti na poloze zadních podélně posuvných sedadel.

Jejich sklopením vznikne nákladový prostor o objemu 1506 litrů, což je hodnota, kterou by kompaktnímu C3 Picassu mohlo závidět leckteré kombi z vyšších tříd. Na přání se dodává také sklopné opěradlo sedadla spolujezdce. Zavazadlový prostor je snadno přístupný širokým otvorem, který je „zakrojen“ až do zadního nárazníku v zájmu co nejnižší výšky prahu nad zemí. Falešnou podlahu zavazadlového prostoru lze vyjmout nebo umístit do vyšší polohy, v níž vytvoří po složení asymetricky dělených zadních sedadel téměř rovnou ložnou plochu.

Design

Citroën se snaží od konkurence odlišit nejen velkým vnitřním prostorem, ale také svérázným designem a zajímavě navrženými detaily. Velmi přínosné z hlediska bezpečnosti jízdy je řešení zdvojených předních střešních sloupků, které jsou relativně teenké a umístěné tak, aby jen minimálně bránily řidiči ve výhledu z vozu šikmo vpřed. Klasické odkládací přihrádky v přístrojové desce a ve dveřích jsou doplněny mělkými žlábky umístěnými v horizontální rovině pod přitažlivě ztvárněnými výdechy vzduchu. Uprostřed, před nezvyklým digitálním přístrojovým panelem, je další odkládací prostor, tentokrát uzavíratelný. Tajnou skrýš mají k dispozici také cestující na zadních sedadlech (v podlaze), kteří si mohou navíc sklopit stolek s integrovanou lampičkou na zadní straně opěradel předních sedadel.