Autobazar Arho recenze vozidel Autobazar ARHO


Mercedes E220 CDI SE

Vloženo: 19.02.2012 Změna: 19.11.2012 15:16 Diskuze: 0

Dnes se podíváme na karosářskou verzi kombi, osazenou dieselovým čtyřválcem, který se zdá být dostatečnou pohonnou jednotkou. Po designové stránce se nám nové éčko ve verzi kombi líbí daleko více než klasický sedan. Překvapivě působí dynamičtějším doojmem a jeho výhody jsou více než zřejmé. Jedna z největších výhod tohoto vozu je určitě obrovský zavazadlový prostor, který má objem až 1950 litrů. To je daleko více než u konkurenčních vozů od BMW, Audi a Volva, a zavazadlový prostor je o dobrých 200 litrů objemnější, než u našeho oblíbeného kombíku, Fordu Mondeo.

Hrana zavazadelníku je navíc umístěna velmi nízko, což zlepšuje nakládání, a díky celkem širokým dveřím jsme neměli problémy ani s objemnějším nákladem. Po stránce praktičnosti se jedná určitě o jeden z nejlepších automobilů na trhu. Design je příjemně elegantní a celková linie šasi je dynamická a působí sportovním dojmem. Zadní části dominují velké světlomety a dvě koncovky výfuku, líbily se nám také LED diody, které najdete v předním nárazníku. Interiér je příkladně přehledný a po ergonomické stránce je skvěle řešený, velmi rychle jsme se v něm zorientovali a všechny ovládací prvky byly hezky po ruce. Co se týče kvality interiéru, jsou zde použity opravdu kvalitní materiály a určitě se v něm budete cítit dobře.

Prostor

Další skvělá věc je prostornost interiéru, měli jsme dostatek místa jak na předních, tak na zadních sedadlech a problémy by neměli mít ani opravdu vysocí jedinci. V interiéru jsme si připadali jako v obývacím pokoji. O pohon tohoto modelu se staral ppřeplňovaný naftový čtyřválec, který dával ze zdvihového objemu 2143cc nejvyšší výkon 170 koní v rozmezí 3000 - 4200 ot/min a kroutící moment 400 Nm v rozmezí 1400 - 2800 ot/min. Na tak velký automobil by se tyto hodnoty mohly zdát jako poněkud skromné, ale díky masivnímu kroutícímu momentu je tento motor i pro 1845kg těžký kombík dostatečný. Zrychlení z 0-100 km/h zvládnete za 8.8s a můžete pokračovat až k maximální rychlosti 217 km/h. Zátah motoru je nejvýraznější v nízkých a středních otáčkách a líbilo se nám skvělé odhlučnění, do interiéru jeho zvuk takřka vůbec neproniká. Poháněna je pouze zadní náprava, a to prostřednictvím pětistupňové automatické převodovky, která běží opravdu velmi hladce a motor je s ní dobře sladěný. Jedna z největších výhod tohoto motoru je spotřeba, kterou bez větších problémů udržíte na velmi nízké hranici, a to ho ani nemusíte nijak šetřit. Jízdní vlastnosti jsou zaměřeny spíše na pohodlné a komfortní cestování, nejedná se o žádný sporťák, i když, přilnavost Mercedesu je velmi dobrá, stejně tak jako celkem živé reakce na změnu směru jízdy. Největší plus je, že se Mercedes chová velmi dlouho neutrálně a jeho chování je čitelné. Mercedes E220 CDI SE estate je skvělý automobil, který patří zcela právem ve své třídě mezi úplně ty nejlepší. Nabízí ohromný zavazadlový prostor, kvalitní a prostorný interiér a také dostatečně výkonný motor. Ten je celkem kultivovaný a poskytuje vozu slušnou dynamiku.